RODINNÝ DŮM SRCH

Novostavba rodinného domu ve tvaru T je situována podélnou vstupní částí k obslužné komunikaci směrem jihovýchodním. Čelní vstupní pohled je navržen tak, že vstup je ve středu, napravo je vjezd do dvojgaráže s možností parkování před objektem, nalevo jsou okna do obytných místností. Na střeše jsou symetricky umístěny vikýře, doplněné dvojicí střešních oken.

Dům je navržen jako nepodsklepený, přízemní s obytným podkrovím. Střecha je valbová s vikýři a střešními okny a je pokryta krytinou Bramac červené barvy. Vnější omítka je bílá z ostřetínské omítky hrubost 1, sokl je obložen keramickými pásky. Dřevěná okna a ostatní dřevěné části jsou mořeny do odstínu třešeň. Pro klempířské výrobky je použita měď.

V přízemí objektu je umístěn vstup, hala se schodištěm, obývací pokoj s krbem, klimatizovaná kuchyně a jídelna, místnost pro domácí práce, pracovna, ložnice, koupelna, WC a garáž pro dva automobily. Dále je v přízemí umístěn sklad zahradních potřeb s technologií bazénu, přístupný ze zahrady. V podkroví jsou umístěny dvě ložnice, dva dětské pokoje, dvě koupelny s WC a dvě šatny. Přístup z přízemí do podkroví je zajištěn pomocí masivního bukového samonosného schodiště. Objekt je založen na pasech šíře 600 mm z prostého betonu, hloubka založení je 1700 mm pod úrovní 0,000. Jako svislý nosný systém byly použity cihly Latherm. Stropy jsou ze stropních desek Hurdis. Příčky v přízemí jsou zděné, v podkroví sádrokartonové Knauf. Jedná se o komfortní rodinný dům pro jednu rodinu. Důležitá je přímá vazba z obývacího pokoje na terasu a dále na zahradu, kde je umístěn bazén a venkovní sezení s pergolou u objektu společného pro udírnu a rožnění. Celá přední část parcely je oplocena plotem z lícových cihel a dřevěnými výplněmi natřenými na bílo.

okres: Pardubice
investor: soukromá osoba
projektant: BOS s.r.o.
Hlaváčova 179, 530 02 Pardubice
Ing. Zdeněk Sychra
zastavěná plocha: 235,6 m2
náklady: cca 7 mil. Kč
realizace: 1997 - 1998